Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
MyvipHealth.Com
MyvipHealth
Böcek ilaçlama şirketleri

Böcek ilaçlama şirketleri

Böcek ilaçlama şirketleri fare yada haşere ilaçlama uygulamaları yaparak insan sağlığını korumayı hedefleyen ve sağlıklı mekanlar yaratan firmalardır. Sağlığa doğrudan zarar veren yaşam alanlarının kirlenmesine yol açan ve maddi hasarlara neden olabilen haşere ve kemirgenlerden kurtulmak için haşere ilaçlama firmalarının yardımı şarttır. Böcekler hızlı yayılan bakteri ve mikrop popülâsyonunun çoğalmasına yol açan ve ilaçlama yapılmaksızın yok edilmesi mümkün olmayan canlılardır. Bu özelliklerinden ötürü haşerelere karşı ilaçlama yaptırmak şarttır. Zararlı canlılardan kurtulmak için yapılan ilaçlamanın niteliği, uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi gibi kıstaslar, uygulama için kullanılan ilaçlar haşereler ile mücadele açısından büyük önem taşır. Zararlı canlıları yaşam ortamlarımızdan uzaklaştırmak için yalnızca böcek ilaçlama yaptırmak yeterli değildir. Etkili veya kaliteli olmayan yahut insan sağlığı açısından tehdit oluşturabilecek nitelikteki haşere ilaçlama uygulamaları yarardan çok zarara neden olacağından böcek ilaçlama şirketleri önem kazanır.

Haşere ilaçlama firmaları tarafından ister daire, ofis, iş yeri ve gibi alanlarda isterse fabrika, otel, okul,  iş merkezi gibi alanlarda haşere mücadelesi için ilaçlama yardımı alınırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Böcek ilaçlama şirketlerinin bir takım nitelikleri olması gerekir. Bunlardan bazıları şöyledir;

Haşere ilaçlama şirketleri Sağlık Bakanlığı onayına sahip olmalı; fare, böcek ve mikroorganizmalar hakkında uzman derecesinde bilgi sahibi olmalıdır.

Haşereler ya da fare ile mücadele için uygulama yapacak ilaçlama servisleri kaliteli böcek ilaçları kullanmalıdır.

İlaçlama şirketleri bünyesinde ziraat ya da kimya mühendisi barındırmalı ve böcek ilaçları uzmanların onayını almış olmalıdır.

Haşere ilaçlama şirketleri haşere ya da kemirgen mücadelesinden sonra müşteriye yapılan uygulama hakkında bilgi ve belge vermelidir.

Böcek ilaçlama servisleri uzman müşteri temsilcilerine sahip olmalı ve haşere sorunu bulunan müşteriye nitelikli bilgi verebilecek düzeyde olmalıdır.

Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir bölgesinde haşere ilaçlama yapan fakat Sağlık Bakanlığı onayına sahip olmayan ve zararlı canlılar ile mücadele konusunda yetkinliği bulunmayan çok sayıda ilaçlama şirketi vardır. Açık ya da kapalı alanlarda böcek ilaçlama yapmaları son derece tehlikeli olan bu sahte ilaçlama firmaları hem çevre sağlığını hem de halk sağlığını tehdit etmekte ve birçok sağlık sorununun gelişmesine ya da oluşumuna ortan hazırlamaktadır.

BİLGİLER
tarafından 09 Eylül 2014 - 16:17 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.023 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: